Jesteśmy agencją brandingową. Tworzymy marki i budujemy zaangażowanie konsumentów.

Oferujemy usługi marketingowe by wesprzeć rozwoju Twojej marki.

Jesteś zainteresowany współpracą nad nowym projektem?

+48 784 590 909

wojtek@agencjainvitro.pl

Cenimy sobie analityczne myślenie oraz kreatywne rozwiązania.

Chcesz do nas dołączyć?praca@agencjainvitro.pl

Jesteśmy agencją brandingową. Tworzymy marki i budujemy zaangażowanie konsumentów.

Ogólnopolska sieć studiów mebli kuchennych Max Kuchnie jest marką własną firmy Galicja Tomaszek. To rodzinny biznes, który już od trzech pokoleń związany jest z branżą AGD. Obecnie (spoiler!) są największym dostawcą urządzeń AGD do studiów mebli kuchennych w Polsce. W 2014 roku tak dobrze jednak nie było.

Zarząd firmy pracował nad nową strategią dla sieci. Zaproponowano nam uczestnictwo w pracach nad nowym kierunkiem jej rozwoju. Klient nigdy wcześniej nie współpracował w tym obszarze z żadną agencją. Liczył więc na wsparcie, które pozwoli osiągnąć oczekiwane cele.

Rynek mebli kuchennych w Polsce był duży, również jako kanał sprzedaży sprzętu AGD. Stabilnie funkcjonowało na nim kilkaset studiów i wciąż pojawiały się nowe. W 2012 roku, właściciele Galicji Tomaszek udanie połączyli interesy kilkudziesięciu z nich. Problemem stało się jednak skuteczne pozyskiwanie kolejnych, o określonym standardzie co wpływało na zahamowanie rozwoju Max Kuchnie.

Największe ogólnopolskie sieci AGD i RTV stanowiły wymagająca konkurencję, sprzedaż przez internet stale rosła. Czynniki te stanowiły coraz większe wyzwanie dla obecnych struktur sprzedaży firmy. Zarząd potrzebował zaplanować i wdrożyć nowe pomysły. Marka poszukiwała nowej strategii rozwoju.

Prace nad projektem rozpoczęły się od przeprowadzenia audytu wzorniczego usług i badania rynku. Audyt został zrealizowany wśród 50 stacjonarnych studiów i za pomocą ankiet online dla kolejnych 100 studiów. Zebrane informacje analizowaliśmy na warsztatach z klientem. Określiliśmy zagrożenia i szanse wynikające z obecnej struktury sieci. Zarządowi firmy przedstawiono raport, do którego dostęp otrzymali również partnerzy handlowi.

Posiadając wiedzę na temat profilu konsumenta, jego motywacji zakupowych, trendów i rynku studiów mebli kuchennych, opracowaliśmy założenia strategii działań i rozwoju dla marki.

Pierwszy etap jej wdrożenia obejmował stworzenie ujednoliconego systemu identyfikacji wizualnej dla całej sieci i zaprojektowanie systemu brandowania punktów sprzedaży. Prace projektowe zostały zebrane w formie brandbooka, który określił zasady korzystania z nowej identyfikacji.

Zadbaliśmy o komunikację wewnątrz organizacji. Objęła ona przede wszystkim dział handlowy, producentów AGD i studia kuchni. Na jej potrzeby zorganizowaliśmy sesję zdjęciową i produkcję materiałów POS dla punktów. Systematycznie pracowaliśmy nad nowym formatem gazetki sprzedażowej z dedykowanym asortymentem AGD dla studiów zrzeszonych w sieci oraz tych poza nią. Ten etap poświęcony był standaryzacji oferty sieci.

W etapie drugim skupiliśmy się na komunikacji z otoczeniem sieci. Powstał portal Max Kuchnie z wizytówkami studiów oraz producentów AGD. Sprzedaż rozpoczął sklep internetowy, uruchomiliśmy konfigurator zakupowy online, blog kulinarny, platformę b2b. Wystartowała kampania adwords i remarketing.

Do internetu trafiły wyprodukowane przez nas odcinki vloga kulinarnego prowadzonego przez Jagnę Niedzielską. Poprowadziliśmy komunikację sieci w mediach społecznościowych i organizację licznych konkursów we współpracy z jej partnerami.

Autorskim pomysłem, zrealizowanym przy współpracy z Agencją Mirage był projekt wydawnictwa kwartalnika Max Kuchnie. Udało się zaangażować do współpracy znane nazwiska w branży kulinarnej m.in. Grzegorz Łapanowski, Tomasz Leśniak, Tomasz Jakubiak i blogerów. Wspólnie z agencją fotograficzną organizowaliśmy serię tematycznych sesji zdjęciowych z realizacji studiów. Nakład czasopisma dostępny był w punktach sieci, Empiku oraz w Leroy Merlin.

Wydany także został Trend Book Max Kuchnie, prezentujący nadchodzące trendy w projektowaniu kuchni. Na zlecenie klienta odpowiadaliśmy za działania PR i kampanię reklamową w prasie. Naszym zadaniem było również wsparcie punktów sieci poprzez organizację kampanii outdoorowej we współpracy z partnerami AGD.

Cały proces, który rozpoczął się w 2014 roku trwał ponad 2 lata. W tym czasie udało się zwiększyć liczbę studiów z 50 do 250, osiągnąć cele sprzedażowe i zdobyć zaufanie konsumentów.

Max Kuchnie to ponad 300 studiów mebli kuchennych i obecnie największa sieć SMK w Polsce. To marka, która skutecznie zarządza pozycją lidera i potrafi umiejętnie kreować rynek sprzedaży AGD przy udziale globalnych brandów.
Autorzy

Art Director: Paweł Ciesielski
Designer: Jacek Ciesielski, Łukasz Peszek
Client's Partner: Wojciech Drozdowski, Artur Bieniek
PR Specialists: Marzena Krupa, Marzena Sitarz, Ewelina Twardowska
DTP: Daniel Kazanecki
Photographer: Artur Krupa, Ryszard Kocaj
Video: Hubert Gotkowski, Piotr Gibowicz
3D Artists: Bartosz Dąbek, Marcin Ziemba

Zainteresowany współpracą?
Porozmawiajmy.

Wojciech Drozdowski
Partner Klienta

+48 784 590 909

wojtek@agencjainvitro.pl

Poprzedni projekt

Kernau

Udane wprowadzenie nowej marki AGD do kuchni klientów w całej Polsce.

Następny projekt

Edelmeister

Prosty i elegancki rebranding marki piwa, która reprezentuje klasyczne podejście.