Jesteśmy agencją brandingową. Tworzymy marki i budujemy zaangażowanie konsumentów.

Oferujemy usługi marketingowe by wesprzeć rozwoju Twojej marki.

Jesteś zainteresowany współpracą nad nowym projektem?

+48 784 590 909

wojtek@agencjainvitro.pl

Cenimy sobie analityczne myślenie oraz kreatywne rozwiązania.

Chcesz do nas dołączyć?praca@agencjainvitro.pl

Jesteśmy agencją brandingową. Tworzymy marki i budujemy zaangażowanie konsumentów.

Galicja Tomaszek to doświadczeni przedsiębiorcy, którzy nieustannie poszukują nowych szans na rozwój swojego rodzinnego biznesu. Ich działalność to historia trzech pokoleń. Po raz kolejny otrzymaliśmy nowe zlecenie z ich strony.

Spotkaliśmy się z zarządem firmy i zostaliśmy poproszeni o zaprojektowanie od podstaw marki urządzeń AGD. Naszym zadaniem było wyznaczyć strategię dla prowadzenia wszelkich działań marketingowych i komunikacji z konsumentem.

To case study to historia powstania Kernau, wolumenowej marki sprzętu AGD w portfelu rodziny.

Otrzymaliśmy zlecenie na audyt wzorniczy produktów marki Neto, pierwowzoru Kernau. Przygotowaliśmy analizy oferty i komunikacji wiodących producentów AGD na rynku. Szczegółowo określone zostały profile ich odbiorców, zidentyfikowane standardy oraz trendy rynkowe. Potrzebna była nam odpowiedź na pytanie, co stoi za decyzjami zakupowymi konsumenta i w którym momencie są podejmowane. Interesowało nas, jak w całym procesie możemy wesprzeć studia, które będą głównym kanałem w sprzedaży tych urządzeń.

Właściciele wybrali nazwę dla marki. Nam powierzono opracowanie nowego systemu identyfikacji wizualnej. Nowa strategia jaką zaproponowaliśmy klientowi dokładnie określiła ton komunikacji i pozycjonowanie względem grupy docelowej. Analiza konsumenta pozwoliła na dokładne jej sprecyzowanie. Po przeprowadzonych badaniach naszym targetem okazała się młoda rodzina, która wybiera meble i AGD po zakupie nowego mieszkania. Przekaz jakim chcieliśmy zainteresować konsumenta mówił o bezpieczeństwie, łatwej obsłudze i przydatnych funkcjach w każdej nowej kuchni.

Opracowaliśmy prostą i czytelną komunikację w obszarze specyfikacji produktów. Zależało nam na byciu rozumianym przez odbiorcę. Chcieliśmy, by w łatwy sposób poznał korzyści płynące z posiadania urządzeń.

Zaprojektowaliśmy materiały w punktach styku z konsumentem, narzędzia wsparcia sprzedaży i POS-y, m.in.: katalog produktowy, cenniki dla studiów, ekspozytory, plakaty, foldery dedykowane b2b, katalogi programu lojalnościowego, karty produktowe i gwarancyjne oraz prezentacje dla działu handlowego. Powstał serwis www Kernau i uruchomiliśmy sklep online. Marka była obecna w mediach społecznościowych.

Konsumenci i studia otrzymali jasny przekaz – za Kernau stoją ludzie dobrze przygotowani do swojej pracy. Nauczyliśmy markę mówić o sobie. Zadbaliśmy mocno o nowoczesny aspekt wizualny marki. Wyprodukowaliśmy animacje 3D dedykowane kategoriom produktów, wizualizacje wnętrz oraz rendery wszystkich produktów wraz z bibliotekami do programów projektowania kuchni w studiach.

Nowa marka osiąga 5-krotny wzrost sprzedaży w ciągu roku.

Oraz 7% udział w rynku okapów również w tym samym roku (według GFK z 2015 roku).
Autorzy

Art Director: Paweł Ciesielski
Designer: Jacek Ciesielski, Łukasz Peszek, Paweł Hahn, Łukasz Szewczyk
Client's Partner: Wojciech Drozdowski, Artur Bieniek
PR Specialists: Marzena Krupa, Marzena Sitarz, Ewelina Twardowska
DTP: Daniel Kazanecki
Photographer: Ryszard Kocaj
3D Artists: Bartosz Dąbek, Marcin Ziemba

Zainteresowany współpracą?
Porozmawiajmy.


Wojciech Drozdowski
Partner Klienta

+48 784 590 909
 

wojtek@agencjainvitro.pl

Poprzedni projekt

Cortes

Rebranding wakacyjnej marki piwa.

Następny projekt

Max Kuchnie

Branding dla lidera rynku SMK. Od badań przez strategię rozwoju marki po wdrożenie ogólnopolskiej kampanii reklamowej dla sieci.